Вересневі ЗУСТРІЧІ ІНТЕЛЕКТУАЛІВ

2013-09-16

ВЕРЕСНЕВІ ЗУСТРІЧІ ІНТЕЛЕКТУАЛІВ

З 13 по 15 вересня 2013 в дитячому оздоровчому комплексі «Збруч», що в Скалі Подільській на Тернопільщині, знову зібралися юні інтелектуали, щоб поборотися за звання «Найгармонійніша дитина України -2013» та стати переможцями чемпіонату Поділля - 2013 з інтелектуально-розвиваючих ігор «КРОКС», які проходили під егідою Всеукраїнського дитячого творчого об’єднання КРОКС(Культурні, Розумні, Організовані, Кмітливі, Спритні).

"КРОКС"- це турнір інтелектуально обдарованих, фізично розвинених дітей; це зустріч старих, нових друзів, це панування дружньої, товариської атмосфери впродовж чемпіонату, це змагання допитливих, розумних дітей. Приємно, що цього року взяли участь 18 команд загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст., команди Вільховецької та Скала-Подільської ЗОШ І-ІІ ст.. Також в чемпіонаті взяли участь команди з міст Заліщики та Тернопіль, всього 24 команди – це рекорд чемпіонатів Поділля. Організатором цих турнірів став Мельнице-Подільський шкільний осередок ВДТО КРОКС.

Звучать фанфари, які сповіщають, що 5 чемпіонат Поділля з інтелектуально-розвиваючих ігор КРОКС відкрито. З привітальним словом до учасників звернулися начальник відділу сім’ї молоді, спорту та туризму Борщівської райдержадміністрації Галт О.К., голова Всеукраїнського дитячого творчого об’єднання КРОКС Толстова О.К., які побажали учасникам змагань показати свої найкращі результати і здобути перемогу.

Перша гра – «Інтелектуальна лотерея». В запеклій цікавій боротьбі ( змагалося 24 команди) перемогу здобула команда «7-ме чуття» ЗОШ №10 м.Тернопіль (керівник Якимчук В.З), друге місце - команда «Смайл» Борщівської ЗОШ №2, які тільки на 2 очка випередили своїх сусідів - команду «Соколи» Борщівської ЗОШ №3

Другий день турніру. 14-ий чемпіонат України за звання «Найгармонійніша дитина України -2013». 30 учасників з різних команд боролися за це почесне звання протягом цілого дня. І ось фінальний свисток - і всі конкурси завершені. Всі призові місця посіли представники міста Тернопіль, а саме: ІІІ місце Горбатюк Юля, ІІ місце – Піскун Вероніка, перше місце і звання «Найгармонійніша дитина України 2013» здобув Кашицький Віталій. Названі учасники навчаються в ЗОШ №10 м.Тернополя і готувалися до цього турніру під керівництвом тренерів Беднарчука С.Н. та Якимчука В.З.

Після завершення змагання з особистої першості всіх учасників запросили здійснити невеличку екскурсію цікавими місцями Скали-Подільської. Найбільше вражень від екскурсії в Скала-Подільський замок, оборонної споруди національного значення, збудованої в 1370-их роках литовськими князями Коріятовичами. Екскурсію провели учні Скала-Подільської.

Після невеликої перерви знову командна інтелектуальна гра «Бізнес-шоу». Через дві години напруженої боротьби - фінальне запитання і радість перемоги. Переможцями стала команда «Unity» Заліщицької гімназії ім..Братів Гнатюків(керівник Гнатюк Л.М.), яка вдруге брала участь в чемпіонаті Поділля і не залишила нікому шансів на перемогу, здобувши перше місце. Друге і третє місце відповідно посіли команда «Соколи» Борщівської ЗОШ №3 - гімназія ім..Р.Андріяшика та «7-ме чуття» Тернопільської ЗОШ №10.

Неділя 15 вересня вирішальний день змагань - це фінал командної першості з інтелектуально-розвиваючих ігор КРОКС.Треба показати не тільки свої інтелектуальні можливості, але й фізичну підготовку, витривалість, командний дух. 9 фіналістів розпочали боротьбу за право стати кращими кроксівцями Поділля 2013 року. 25 інтелектуальних, розвиваючих та спортивних конкурсів завершено. Є переможці, але немає переможених. Кожна команда зробила крок до перемоги в наступних турнірах. Участь у грі показали слабкі і сильні сторони команд, а тому є можливість зробити правильні висновки і внести корективи в підготовку команди. А перемоги прийдуть і в це треба вірити. А це результати командної першості: 3 місце – «Unity» з м.Заліщики, 2 місце – «Аргонавти» з смт.Мельниця-Подільська і 1 місце – «7-ме чуття» з м.Тернополя. Команда «Ерудит» Скала-Подільської ЗОШ №2 посіла 5-е місце, але це дало можливість їм за результатами командної першості КРОКС взяти участь в 21 чемпіонаті України з КРОКСу і приєднатися до двох команд «Юні академіки» та «Аргонавти» з Мельниці-Подільської, які це право вже вибороли на 20 чемпіонаті України з КРОКСу та VII кубку Галичини ім.Ю.Беркити.

Всі ігри зіграні. Всі очки пораховані. Чемпіонами Поділля вдруге стали тернополяни – команда «7-ме-чуття», друге місце вперше посіла команда Заліщицької гімназії ім.братів Гнатюків «Unity», яка здобула право участі в 21 чемпіонаті Украхни з КРОКСу, який відбудеться 26-28 жовтня 2013 року в м.Тернополі, третє – команда «Соколи» Борщівська ЗОШ №3- гімназія ім..Р.Андріяшика. Нагороди переможцям та призерам вручали заступник голови Борщівської райдержадміністрації Манюк О.В., голова ВДТО КРОКС Толстова О.Л., керівник Тернопільської міської дитячої громадської організації «ТИДИВИ» Беднарчук С.Н..:

Петро Довгошия, редактор газети «Галицький вісник плюс» подарував кожній команді власну книжку «Увійти в таємниці духу. Іван Франко і Борщівський край».

Фінансував призовий фонд 5-го чемпіонату Поділля з інтелектуально-розвиваючих ігор КРОКС, 14 чемпіонату України за звання «Найгармонійніша дитина України -2013» та участь команд Мельнице-Подільського шкільного осередку ВДТО КРОКС Ігор Євгенійович Балафін, генерального директора ТОВ «Кнауф Гіпс Скала», який уже четвертий рік підряд матеріально підтримує інтелектуально та фізично обдарованих дітей,

Також висловлюємо щирі слова вдячності директору дитячого оздоровчого комплексу «Збруч» Лихо Марії Степанівні, за організацію якісного харчування та відмінні умови, створені для проживання дітей, що дало можливість всім учасникам показати свої найкращі результати та гарно відпочити.

Після закінчення чепіонату всі учасники сфотографувались на згадку. То ж до наступних зустрічей на нових турнірах.

Іван Голик, голова оргкомітету 5-го чемпіонату Поділля з інтелектуально-розвиваючих ігор «КРОКС»