Районний семінар з трудового навчання

2015-03-06

/Files/images/IMG_4967.JPG

Третього березня в Мельнице – Подільській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар вчителів трудового навчання на тему: «Збереження народних ремесел на уроках трудового навчання». Очевидна актуальність тематики семінару. Повернення до духовних джерел, відродження унікальних українських традицій, збереження культурних надбань народу, формування естетичних смаків, виховання любові до праці, традицій, збереження і примноження їх є не тільки обов’язком, а й духовною потребою.

Як і на уроках предметів естетичного циклу, так і на уроках трудового навчання дітей знайомлять з видами декоративно – прикладного мистецтва. Цей напрям і є домінуючим у роботі вчителів трудового навчання Мельнице- Подільської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Тому закономірно, що методист районного методкабінету М.П.Мазурок запропонувала проведення семінару на дану тематику саме в нашій школі, вона розповіла членам методоб’єднання про збереження народних традицій регіону засобами впровадження елементів художніх ремесел на уроках трудового навчання і технологій . Учитель - методист М.П.Бялковська , яка є засновником і берегинею кабінету трудового навчання, розповіла про навчальну майстерню як творчу лабораторію вчителя, в якій вона працює 40 років. Тут є вироби, виготовлені стародавніми умільцями та ученицями школи всіх випусків, із застосуванням найрізноманітніших технологій.

У практичній частині учасники семінару відвідали урок вчителя технічної праці Б.П.Казіва у 6 класі, на якому вчитель майстерно і цікаво відобразив шістнадцятигодинний модуль «Виготовлення сувенірів із деревних матеріалів».

Надзвичайно приємне враження справив на всіх навчально-виховний захід «Українські символи та обереги як джерело творчого натхнення», підготовлений з учнями школи вчителем обслуговуючої праці Г.П.Магас. Тут було висвітлено роль українських оберегів у творчості знаменитих поетів, використання їх у роботах сучасних дизайнерів одягу. Учні дізнались про те, яким джерелом натхнення була борщівська вишивка для талановитої поетеси Ганни Костів-Гуски, а найголовніше – вони продемонстрували ескізи одягу, створені власноруч за народними мотивами.

Практичний психолог

Мельнице - Подільської ЗОШ І-ІІІ ст.

О.В.Бялковська

Кiлькiсть переглядiв: 0