ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Історія Мельнице-Подільської ЗОШ І-ІІІ ступенів сягає своїм корінням у давні часи. Споруджений за Австро-Угорського панування добротний двоповерховий будинок школи в центрі містечка і донині зберігся без змін капітального ремонту.

Під час польської окупації тут функціонувала семирічна школа. Навчання , звісно, велося польською мовою, за винятком релігії і української мови як навчального предмету.

З приходом радянської влади була відкрита українська школа, і першим її директором став Володимир Титенич.

В роки фашистської окупації школа стала німецькою і лише після визволення Борщівщини в 1944-45 навчальному році відновилася як середня школа. Перший випуск Мельнице-Подільської середньої школи відбувся в 1947 році. У 50-60-х роках її короткочасними директорами були Мовчан Тимофій Вукович, Розуменко Євген Тимофійович, Опанасюк Федір Якимович, Козлова Марія Сергіївна, Ситник Петро Лук’янович, Божко Зоя Петрівна.

За чисельністю учнів школа стала найбільшою в районі, працювала в п’яти корпусах, що створювало неабиякі труднощі.

Будівництво нової триповерхової школи розпочалось у 1970 році завдяки клопотанню Анатолія Сафроновича Куліша - багаторічного директора школи, інтелектуала, патріота у часи інтенсивного комуністично-партійного тиску на працівників освіти. Він дбав про високий рівень учителів і старанно добирав кадри. Фінансування будівництва було державне, але до роботи широко залучалася і громадськість.

У 1974 році основне будівництво було завершене при директорі школи Ганзині О.В. З 1990 року школу очолює Бернат Володимир Михайлович.

Заклад освіти– Мельнице-Подільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенівбув створений на базі Мельнице-Подільської середньої школи відповідно до розпорядження Борщівської райдержадміністрації у 1993 році.

З 1947 по 2017 рік Мельнице-Подільську школу закінчили 4981 учень. З них 4043 учні навчалися на денній формі навчання, 849 – на заочній, 89 випускників закінчили школу екстерно. За високі успіхи у навчанні 96 випускників школи нагороджені золотою медаллю, 37 – срібною.

Багато випускників нашої школи досягли високих успіхів у різних сферах діяльності та захистили наукові звання:

Гермаківський Іван Михайлович – письменник, член спілки письменників України;

Андрейків Олександр Євгенович - доктор математичних наук, професор;

Стаднійчук Ярослав Іванович - доктор хімічних наук, професор;

Кубей Володимир Іванович - доктор медичних наук, професор;

Прудивус Іван - професор;

Якубовський Василь Іванович - археолог, доктор історичних наук, професор;

Ковальчук Петро Іванович - письменник, член спілки письменників України;

Стемпурський Юрій Петрович - кандидат медичних наук;

Костів Ярослав Васильович - кандидат медичних наук;

Чубей Михайло Ярославович - кандидат медичних наук;

Попович Ганна - доктор ветеринарних наук, професор;

Січкарик Іван Володимирович - теолог, доктор наук, захистив дисертацію у Ватикані, викладач Тернопільської семінарії;

Вовк Степан - доктор філософії;

Балан Люба - доктор наук;

Кімакович Ірина Ігорівна - кандидат філологічних наук, працює в АН України у відділі фольклору і етнографії;

Тимочків Леся Михайлівна - кандидат педагогічних наук, викладач Рівненського університету;

Пшеннікова Любов - кандидат педагогічних наук;

Б'ялковська Ганна Дмитрівна - кандидат економічних наук;

Сисак Роман Михайлович - кандидат технічних наук;

Берник Микола - заслужений журналіст України, член спілки журналістів.

Буркацький Зеновій Павлович - доцент Одеської державної музичної Академії ім. Нежданової, кандидат мистецтвознавства,

Габчук Любомира Дмитрівна – журналіст, Заслужений працівник культури України;

Тимочків Павло Михайлович – Заслужений лікар України;

Подольчук Володимир Васильович - Заслужений артист України, доцент кафедри духових інструментів музичної Академії імені Нежданової.

Соколик Іван Михайлович - Заслужений артист України, соліст Ялтинського симфонічного оркестру.

За багаторічну творчу працю присвоєно звання Заслужений вчитель України Тимочків Марії Миколаївні. Понад три десятки літ вона віддала Мельнице-Подільській середній школі. Воістину закохана в рідну мову і літературу, виховувала любов до України, до народу. Нині пенсіонерка, Марія Миколаївна творчо працює: разом з дочками – педагогами (Златів Леся Михайлівна – викладач Рівненського університету, Боднарчук Галина Михайлівна – вчитель Мельнице-Подільської ЗОШ) вони видали багато методичних посібників. Їх «Уроки рідної мови» для 5-11 класів та «Виховні години» використовують вчителі в усіх областях України. Тимочків Михайло Іванович, вчитель-методист, виробив власну систему викладання фізики для всіх класів загальноосвітньої школи. Автор багатьох книжок з методики викладання фізики.

Мельнице-Подільська школа сьогодні – це сучасний навчальний заклад. У школі навчається 439 учніd, для яких обладнані сучасні кабінети фізики, хімії, біології, географії (комплектація 1-15 ), майстерні, два комп’ютерні класи, які підключені до мережі Інтернет. Школа працює під девізом: «Наша школа - школа радості для учнів, спокою для батьків, творчості для вчителів.»

Пріоритетними напрямками діяльності педагогічного колективу є впровадження інноваційних технологій у освітній процес.

В школі працює 66 вчителів, які мають вищу освіту. 38 вчителям встановлено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії». Педагогічне звання «старший учитель» присвоєно 22 вчителям, 5 педагогів мають педагогічне звання «учитель-методист».

Очолює педагогічний колектив Боднарчук Галина Михайлівна, 1965 року народження, освіта вища, закінчила Івано-Франківський педагогічний інститут ім. В.Стефаника, філологічний факультет, стаж роботи 25 років, викладає українську мову та літературу, вища категорія, "учитель-методист". Стаж роботи на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи 8 років, на посаді директора школи - 6 роки.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Босий Ігор Михайлович, 1978 року народження, освіта вища, закінчив Тернопільський державний педагогічний університет ім. В.Гнатюка, фізико-математичний факультет, стаж роботи 17 років, викладає фізику, математику, інформатику, вища категорія, “старший учитель”. Стаж на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи 6 роки.

Заступник директора з виховної роботи Голик Іван Петрович, 1962 року народження, освіта вища, закінчив Київський педінститут ім. Драгоманова, фізико-математичний факультет, стаж роботи 31 рік, викладає інформатику, вища категорія, “старший учитель ”. Стаж на посаді заступника директора з виховної роботи 30 років.

Педагогічний колектив працює творчо, використовуючи надбання вітчизняної педагогічної науки, продовжуючи добрі шкільні традиції, поєднуючи їх з новітніми технологіями навчання і виховання учнів, щоб забезпечити виконання головного завдання загальноосвітньої школи – готувати національно свідомих, високоосвічених громадян України.

Кiлькiсть переглядiв: 224